Menu

Gece Altını Islatan Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi küçük yaşlardaki çocuklara verilir. İlk tuvalet eğitimi için normal olarak kabul edilen yaş dönemi 18 ay ile 24 ay arasıdır. Daha erken yaşta başlamak çocukta ilerleyen dönemlerde büyük sorunlar oluşturabilir. Gece alt ıslatma sorunları içinde erken dönemde verilen yanlış tuvalet eğitimi de gelmektedir. Çocuğun mesanesi ve idrar yolları çok küçük yaşlarda tam gelişmediği için çok erken dönemde tuvalet eğitimi vermek yersiz olacaktır. Uygun zamanlarda ve uygun yaş aralıklarında çocuklara tuvalet eğitiminin verilmesi gerekir. Çok erken zamanlarda sağlıksız bir şekilde verilen tuvalet eğitimi çocuğunuza yararda çok zarar verecektir. Bu konuda dikkatli olarak sağlıklı bir şekilde çocuklarımıza tuvalet eğitimi kazandırmalıyız.

Gece Alt Islatma Devam Ediyorsa?

Tuvalet eğitimi gündüz kazandırılmasına rağmen gece daha geç kazandırılabilir. Bu çocuktan kaynaklanacağı gibi sizden de kaynaklanabilir. Tuvalet eğitimden gece alt ıslatma sorunları ilk dönemlerde normal kabul edilebilir. Bu konuda önemli görev size düşüyor. Çocuğunuz gece de tuvalet eğitimi kazanması için sık sık gece içinde alışana kadar ve belirli bir düzene girene kadar tuvalete götürün. Bez asla bağlamayın. Gece bez bağlamak çocuğunuzun gece tuvalet eğitimi kazanma sürecini uzatacaktır. Gece yatmadan önce çok sıvı yiyecekler çocuğunuza vermeyin. Sabırla bu dönemde yaklaşım biçimi geliştirerek onların bu eğitimi sağlıklı bir biçimde tamamlamalarını sağlayın.

Gece Altını Islatan Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Gece Altını Islatan Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Büyük Çocuklarda Gece Altını Islatma Devam Ediyorsa?

Tuvalet eğitim zamanı üzerinden uzun süre geçmesine rağmen çocuğunuz hala gece içinde bazı zamanlar altını ıslatmaya devam ediyorsa bunun altında yatan pek çok neden olabilir. Çocuklarda görülen gece alt ıslatma sorunları içinde psikolojik, fiziksel, genetik pek çok nedenler olabileceği gibi erken dönemde verilen yanlış tuvalet eğitimi de olabilir. Bu problemi ilerleyen zamanlarda çözmek zorlaşabilir. Bu konuda sabırlı ve hoşgörülü olarak daha önce göstermediğimiz sabrı şimdi göstermeye çalışmalısınız. Bu yeterli gelmiyorsa bu konuda pisikolojik destek alabilir ve uzman yardımıyla bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Zamanla geçer diye ertelemek sorunu çözmek için her zaman geçerli olmayabilir. Bu konuda temkinli olarak destek almak her zaman için iyi olacaktır.

Gece Altını Islatan Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir