Menu

Alt Islatmak Doktorlara Göre Genetik Kökenli!

Tıbbi bilgilere göre 5 yaşın üzerindeki çocuklarda alt ıslatma rahatsızlığı normal olarak görülmemektedir. Bazı doktorlar tarafından genetik yapısı olan alt ıslatmaların zamanla geçtiği görülüyor. Fakat 5 yaşına kadar normal bulunan alt ıslatma hastalığı için yine de 3 yaşını aşmış çocuklarda doktora başvurmak gereklidir. Alt ıslatmak çocuklarda hem sağlık problemlerine yol açarken hem de psikolojik olarak rahatsızlık verebiliyor.

Çünkü altını ıslatmayan yaşıtları yüzünden aynı odada yattıklarında ve aynı evi paylaştıklarında çocuklar ne kadar küçük olsa da mahcup duruma düşebiliyor. Alta kaçırma sorunu da daha sonra bu çocuklarda düşünce bozukluğu ve insanlardan uzaklaşma isteği gibi rahatsızlıklar ortaya çıkartabiliyor.

Alt Islatma Erkek Çocuklarda Daha Fazla Görülüyor

Erkeklerin mesane yapılarının kadınların mesane yapısından biraz farklılık göstermesi nedeni ile erkeklerin idrar kaçırma problemi yaşamaları çok daha kolay oluyor. Gece idrar kaçırma ve alt ıslatma problemleri bunun için erkek çocuklarda biraz daha fazla görülüyor.

Erkek çocuklarda görülen idrar kaçırma rahatsızlığı doktor kontrolü altına girdikten sonra hızlı bir şekilde tedavi edilebiliyor. Fakat dikkat edilmesi gereken konu bu çocukların bir böbrek rahatsızlığı olmadığına doktor tarafından karar verildikten sonra bu rahatsızlığa sadece alt ıslatma denildiğinin bilinmesi gerekmektedir.

Alt Islatma Rahatsızlığı Böbrek Hastalıklarından Dolayı Olabiliyor

Bazı erkek ve kız çocuklarında genetik kökenli olan alt ıslatmalarda doktor tarafından tüm tetkikler yapılarak yine de alt ıslatmanın hiçbir sebep yokken alt ıslatma sorunu olduğu bilinmelidir. Aksi ispat edilemeyene kadar alt ıslatma rahatsızlığına çocuklarda hastalık olarak bakılmalıdır.

Bazı çocuklarda idrar kaçırma gündüzleri olmaktadır. 5 yaşın altındaki çocuklarda gündüz idrar kaçırma çok önemli olmazken 5 yaşın üzerindeki çocuklarda gündüz idrar kaçırmaları bir hastalığa dayalı olarak gelişebilir.

Alt Islatmak Doktorlara Göre Genetik Kökenli!

Alt Islatmak Doktorlara Göre Genetik Kökenli!

Bu böbrek hastalıklarından birisi de böbreklerde protein kaçağı olarak bilinmektedir. Bu hastalık çok iyi bir tedaviden sonra ortadan tamamen kalkarken, eğer tedavi edilmezse böbrek yetmezliği ile birlikte böbrek kayıplarına bile sebep olabilir. Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak mutlaka alt ıslatan çocukları doktor kontrolünde tetkik ettirmek gereklidir.

 

İlgili kelimeler: cocuklarda genetik olan altini islatmada ne yapilir
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir